Aktuálne - aktivity, semináre, stretnutia


Pravdivá komunikácia - 29.3.2020, Pezinok

Interaktívne stretnutie z cyklu Lekcie od koní - level prvý

Koľkokrát ste si povedali

on/ona mi nerozumie... nedá sa s ním/ ňou dohovoriť... nepočúva ma... robí mi to naschvál... bojím sa, že mi ublíži/ odíde/ nahnevá sa... 

... a cítili ste sa pritom slabá, nepochopená, zmätená či frustrovaná. Veď ste to mysleli taaak "dobre"! Tak prečo to nefunguje? Prečo občas zažívame "peklo v duši" a sklamanie, aj keď sa toľko snažíme? Kde je tá pravda?

Pozývam vás na stretnutie, kde si povieme aj názorne ukážeme

 • čo je pravda a prečo občas "bolí"
 • ako sa ľahšie dorozumieť v rodine či v práci
 • ako sa vyhnúť konfliktom alebo ako ich riešiť
 • ako byť dôveryhodným vzorom (nielen) pre svoje deti

Prečo vám chcem o tom rozprávať?

Pretože "zmätok v duši" dôverne poznám a viem, že samému sa človeku z neho ťažko vyhrabáva. Popálila som sa, bojovala a stroskotala kvôli zmätku v komunikácii a "pravde" už niekoľkokrát. Napokon mi ŽIVOT a hlavne KONE ukázali, prečo je "pravdivá komunikácia" lepšia ako akákoľvek metóda, snaha či vyjednávanie. Šesťsto kilového koňa totiž tak ľahko neukecáte ako človeka, nepodplatíte ho a ani bitka vám nepomôže. Ak zrovna nemáte chute tyrana alebo potrebu chlácholiť si ego výhrou nad koňom, tak vám musí predovšetkým veriť. A na to potrebujete najskôr veriť sami sebe a vedieť používať celého seba - telo aj myseľ. Priznávam, že veľakrát to mne samej ešte nejde. Možno podobne ako iným ženám či mužom, aj ja mávam občas tendencie o sebe pochybovať (hlavne keď sa na mňa vyrúti 600 kg zviera alebo blízka osoba:-). Ale už aspoň viem, čo s tým. A rada sa o to podelím.

Čo vám môže toto stretnutie dať?

 • pohľad na svoj život v súvislostiach
 • užitočný "emočný kompas" do svojho každodenného života
 • inšpiráciu ako niečo ne-robiť, aby ste z toho mohli mať "dobrý pocit"
 • nový pohľad na seba aj na kone

Ako to súvisí s koňmi?

Ak chceme žiť na tejto nádhernej planéte zvanej Zem, musíme sa naučiť spolupracovať s tým, čo máme k dispozícii (vrátane nášho múdreho tela) a medzi sebou. A od koho sa to máme naučiť, ak nie od bytostí, ktoré tu na Zemi žijú dlhšie ako my a sú rozhodne života schopnejšie ako my, ľudia? Vo svete zvierat aj rastlín môžeme nájsť mnoho inšpirácií pre náš ľudský svet. Ja som si vybrala kone. Alebo oni si vybrali mňa? Netuším... ale rozhodne stojí za to učiť sa nielen o nich, ale hlavne OD nich😊 Kone sú totiž majstri komunikácie a spätej väzby, bytosti túžiace po spojení a žijúce v dokonalom prítomnom okamžiku. 


Tentokrát nebudeme pracovať s koňmi, ale pekne v teple, pri kávičke a koláčiku. S koňmi sa stretneme len na chvíľku, na záver stretnutia a na dlhšie opäť až nabudúce... keď sa trošku oteplí a prijmete pozvanie na Lekcie od koní, level 2. 


Čo sa bude na stretnutí diať?

 • niečo vám porozprávam ja
 • niečo mi porozprávate vy
 • pozrieme sa spoločne na vaše trápenia a "pravdu" aj cez svalový test
 • trochu sa spolu aj zahráme 
 • a na chvíľu sa pôjdeme aj nadýchať vône koní do blízkych stajní (odvezieme sa autom cca 1,5 km)

Termín: nedeľa 29.3.2020, od 15 do 18 hod

Miesto: Pezinok - La Manita a Areál zdravia Rozálka

Cena: 38 eur / osoba (max 10 osôb).

Miesto budete mať rezervované po úhrade plnej sumy. V prípade ak sa seminár nezrealizuje z dôvodu na mojej strane, uhradená suma vám budem vrátená v plnej výške.


Chceli by ste vedieť o koňoch trochu viac skôr ako prídete? 

Prečítajte si niečo z môjho BLOGu:


Máte záujem zúčastniť sa?

Vyplňte formulár a ja sa vám ozvem hneď ako sa vrátim od koní či z lesa:Teším sa na stretnutie aj vaše príbehy😊

Daniela 

chcete vedieť viac?