Vitajte v mojom blogu!


Nájdete tu články o živom živote, zamyslenia aj praktické rady a keď sa vám zapáčia, novinky a kratšie príspevky môžete sledovať aj cez môj Facebook  INŠPIROVŇA u Daniely.


Poznáte dôverne predmenštruačný syndróm? Bolí vás pár dní pred menštruáciou úplne všetko a máte pocit, že svet sa na vás zrúti? Bolí vás hlava, chrbát, prsia aj hlasné zvuky vlastných detí a dotyky partnera? Cítite sa nafúknutá a nemožná a eufóriu strieda depka, podobne ako aprílové počasie? Nie ste sama. Ale nemusí to tak byť navždy.

Každý z nás už asi zažil situáciu, ktorá mu prišla náročná a bolestivá alebo pri ktorej sme už mali pocit, že "toto je nad moje sily". Či už to bola kríza vo vzťahu, rozchod z partnerom, problémy v práci alebo pri výchove detí, rozvod, spory so susedmi, sťahovanie, choroba alebo úmrtie v rodine či odlúčenie od blízkych... vždy to pri...

"Stačí, okamžite prestaň! Už ma z teba hlava bolí! Čo mám s tebou robiť!? Prečo musíš všetko pokaziť?! Už nevládzem!" Poznáte to? Ak vás vaše deti privádzajú do zúfalstva a vy strácate nervy, možno sa vám bude hodiť pár praktických tipov ako sa nezblázniť z vlastných detí.

Pocity nemáme nadarmo. Ani tie "negatívne". Aj keď to tak nevyzerá, ich cieľom je pomôcť nám. Problém nastáva vtedy, ak pocity nepočúvame, zneužívame ich alebo je ich priveľa. Pozrime sa spoločne na základné pocity a emočné systémy, ktoré ovplyvňujú náš život. Zistite, kedy je aj hnev opodstatnený, načo je dobrý smútok a čo robiť, aby vás strach...

Prečo nás starostlivosť o deti tak vyčerpáva, keď ich tak veľmi milujeme? A prečo sú moderné deti niekedy také drzé, neposlušné a uplakané, keď nás rodičov tak veľmi potrebujú? Pozrime sa, čo na to hovorí "koncept kontiua".

Som filozofka a baví ma hľadanie súvislosti. Vždy keď čítam nejakú dobrú knihu, podčiarkujem si vety a zapisujem si pre mňa hodnotné myšlienky. Dnes sa o pár myšlienok s vami podelím. Týkajú sa biológie aj súčasného diania vo svete.

Vonku bol nádherný deň. Nielen preto, že mráz tvoril zo snehových vločiek nádherné diela, ale aj preto, že bol Štedrý deň. A ten mráz dodával tomuto dňu úžasnú atmosféru. Vločky padali na vrcholky stromov ako jasné krehké hviezdy a rozžiarovali temnú oblohu. Snehová pokrývka ležala ticho na zamrznutej pôde a priadla uspávanku neviditeľným...

Nielen ľudia, ale aj drevenice majú svoje príbehy. Tá naša bola s nami 26 rokov a veľa nás naučila. Jej odkaz je aktuálny práve v týchto "koronových" časoch.

Pocit OBETE

17.11.2020

Dobre ho poznám. Bolí a paralyzuje. Uberá silu, no aj tak sa ho často nechceme vzdať. Prečo?

Vraví sa, že vďaka nim dokážu ľudia preniesť hory, prežiť koncentráky, vojny, krízy aj vyliečiť sa z chronických a dokonca aj z nevyliečiteľných chorôb. O tom, že to možné je, svedčí množstvo životných príbehov aj faktov.

Od detstva som bývala často chorá. Ako riadnu "býčicu" ma najčastejšie bolelo hrdlo, no cítila som si aj priedušky, nos plný hlienov, žalúdok a podbruško, bolel ma chrbát, trápila ma únava a zuby a často tečúca krv z nosa.

Poznáte tie situácie, keď vám v hlave beží stále tá istá "pesnička", teda tie isté myšlienky, pocity a situácie.... napríklad v podobe nekonečných hádok s partnerom, rodičmi alebo deťmi... večne upchatého nosu, neporiadku v dome či otravnej kolegyne v práci? Ak áno a máte pocit, že nič na to nezaberá a vaša "obohratá platňa" nie a nie skončiť, tak...

Takto je nastavený dnešný svet. Všetko a všetci sa podriaďujeme jedinému cieľu - prežiť a mať sa dobre čím skôr, ideálne hneď a bez námahy. Nebolo by na tom nič zlé, ak by to zároveň bolo aj v súlade s celkom a viedlo k všeobecnej harmónii a prosperite všetkých žijúcich bytostí tohto sveta. Ale zdá sa, že nie je. Ako to?...

Chcete si prečítať môj nový článok medzi prvými?

Vložte svoj mail a ja vám ho pošlem do vašej schránky. Ručne, stručne, nie často:-)

Chýba vám inšpirácia?