Môj príbeh

OD POČÍTAČA KU KONSKÝM CHLPOM A KÁVE

Jedného dňa v roku 2015 som si povedala "dosť!". Je čas začať žiť môj vlastný život. Dala som výpoveď a kúpila som si koňa. Mala som 42.

Nebudem vám klamať. Nie je to vôbec jednoduché. Občas mám chuť s tým praštiť a vrátiť sa späť do pohodlnejších koľají.  Ale keď si dám ruku na srdce, viem že ŽIJEM a že takto je mi dobre. 

Narodila som sa s túžbou po súlade, rovnováhe a láske. Tak ako každý. Verila som, že som súčasťou niečoho väčšieho a nik nie je viac ako ten druhý. A mala som to šťastie, že mi moji rodičia ukázali, že je to možné. Najkrajšie momenty sa mi spájajú s prázdninami v čistej tatranskej prírode, s vôňou 100 ročnej drevenice, hrabaním sena a povozom koní.

Dnes tu moji rodičia už so mnou nie sú. Obaja podľahli rakovine a moje srdce pokryli hlboké jazvy. Bola som pri nich, keď ich telo i dušu obklopila bolesť a hmla. Snažila som sa zo všetkých síl, no nedokázala som im pomôcť. Hodnú chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, že to bol ICH život. Nie môj.  Dodnes však zostávajú v mojom srdci a strážia moje kroky, tak ako to len rodičia vedia.

Predtým ako som si kúpila koňa a môj život sa obrátil naruby, dlhé roky som pracovala v prieskume trhu a v marketingu a pomáhala som firmám získavať aj udržiavať zákazníkov. Bavilo ma to a aj dnes vidím výsledky mojej práce. Ale vo chvíli, keď som pochopila, že moje myšlienky sa uberajú úplne opačným smerom, prestala som vo svojej práci vidieť ďalší zmysel. Z projektov a mítingov som odchádzala unavená, zmätená a často aj chorá. Párkrát som aj vyhorela, naposledy v korporácii. Jednoducho to už nebola "moja cesta".

Videla som, koľko zbytočných trápení si ľudia sami "vyrábajú" a zamotávajú sa do nich (podobne ako ja)  a preto som sa rozhodla radšej "presedlať" na kone a na iné cesty ako byť užitočná svetu. 

Kým som sa usadila pevne "v sedle" môjho nového života, niekoľkokrát som zakopla i spadla. Prešla som samostatným farmárčením, rozpadom rodiny, sťahovaniami, rozbiehaním aj ukončovaním projektov aj pocitmi samoty, obete a zrady. V hlave mi šumelo niekoľko predchádzajúcich životných kotrmelcov a takmer som sa utopila sama v sebe. Ale dýchala som zhlboka a začínala odznovu.... a odznovu...

Do toho prišla korona... a podobne ako mnohým iným, aj mne vzala "vietor z plachiet" a načrela riadne do zásob energie aj peňazí. Musela som prehodnotiť veľa z mojich starých vzorcov (o ktorých som si naivne myslela, že už sú preč:-) a aj si priznať čo som predtým vidieť nechcela. 

ALE viete čo? Som za to všetko nesmierne vďačná! Našla som odvahu ísť ďalej, objavovať "svoju cestu" aj ďalej sa učiť a svoj pokoj v duši. Ďakujem za každý nový deň, cítim lásku k svetu a verím v obnovu harmónie sveta

Treba vlastne niečo viac?


Od roku 2016 sa venujem hlavne písaniu, koučingu, kineziológii, konzultáciám, bachovej kvetovej terapii, koučingu a rozvojovým aktivitám s asistenciou koní a momentálne aj káve v komunitnej kaviarni. 

Všetky "káčka" majú jedno spoločné - pomáhajú ľuďom byť chvíľu aj sami so sebou, získať nadhľad, zdieľať svoje zážitky a poznania s inými, vidieť lepšie na cestu a cítiť sa silnejšie vo vlastnom živote:-)Z čoho najviac čerpám pri mojich aktivitách: 

 • Bachova kvetová terapia (Bach International Education Program, Level One, 2020)
 • Sentient Communication (Eponaquest / Linda Kohanov, 2019, FR)
 • Konejšivé signály a řeč těla u koní (Rachael Draaisma, 2019, CZ)
 • Asistent hipoteraputa (Slovenská hipoterapeutická asociácia, 2018)
 • The Secret of the Wild Horses (Introductory workshop EFL / Equine Facilitated Learning, Eponaquest and Medicine Horse Way / Carol Roush, 2018, Saint Vincent and The Grenadines)
 • Bussiness Coaching Trained Coach (Business Coaching Collage, 2015)
 • Poznej svůj cíl (Zdenka Jordánová, 2015)
 • Základy chovu a ošetrovania koní (Spojená škola, 2015)
 • Filozofia (FFUK, 1997)

Moje hlavné pracovné skúsenosti:

 • Qualitative Researcher, Project Manager / Kvalitatívny prieskum trhu (AISA / TNS)
 • Market Research Manager, Customer Experience Specialist (Orange)
 • Poradenstvo a koučing (Ecovea)
 • Hipoaktivity a rozvoj s asistenciou koní (OZ Čarovné kone) 

Ako certifikovaná koučka dodržiavam koučovacie kompetencie, medzi ktoré patrí aktívne počúvanie, schopnosť byť prítomný v danom momente bez predpokladov a posudzovania, schopnosť dávať spätnú väzbu, vytvárať u klienta uvedomenie a podobne.

Moje služby sú určené ľuďom bez vážnejších psychických porúch, závislostí a náročných emočných stavov, ktoré bránia bežnému fungovaniu. Pre takéto prípady odporúčam vyhľadať odbornú psychoterapeutickú pomoc.

Kone sú môj SPLNENÝ SEN

No zistila som, že splneným snom život nekončí... ale naopak začína!:-)

Kone ma naučili nesmierne veľa... o mne, o dokonalých zákonoch prírody, o komunikácii a pocitoch, o skutočnom vodcovstve aj kráse ne-obyčajného bytia a čare prítomného okamžiku. Ich múdrosť som sa preto rozhodla zdieľať ďalej cez OZ Čarovné kone a svoje životné postrehy aj cez FB INŠPIROVŇA u Daniely. 

Transformácia prebieha neustále aj v mojom živote. Nedokážem však už robiť nič, čo so mnou nie je v súlade. Ak urobím krok vedľa, okamžite ochoriem a trpím. Tak som si našla spôsob, ako robiť to, čo mi dáva zmysel, hoc iným možno nie. Veľa píšem, koučujem s koňmi aj bez koní a VARÍM KÁVU v komunitnej kaviarni Coffee Shopa v Limbachu. Prečo práve tu? Dojdite na kávičku a zacítite to:-)

Hľadáte vlastnú cestu?