Môj príbeh

OD POČÍTAČA KU KONSKÝM CHLPOM

Jedného dňa v roku 2015 som si povedala "dosť!". Je čas začať žiť môj vlastný život. Dala som výpoveď a kúpila som si koňa. Mala som 42.

Nebudem vám klamať. Nie je to vôbec jednoduché. Občas mám chuť s tým praštiť a vrátiť sa späť do pohodlnejších koľají.  Ale keď si dám ruku na srdce, viem že ŽIJEM a že takto je mi dobre. 

Narodila som sa s túžbou po súlade, rovnováhe a láske. Tak ako každý. Verila som, že som súčasťou niečoho väčšieho a nik nie je viac ako ten druhý. A mala som to šťastie, že mi moji rodičia ukázali, že je to možné. Najkrajšie momenty sa mi spájajú s prázdninami v čistej tatranskej prírode, s vôňou 100 ročnej drevenice, hrabaním sena a povozom koní.

Dnes tu moji rodičia už so mnou nie sú. Obaja podľahli rakovine a moje srdce pokryli hlboké jazvy. Bola som pri nich, keď ich telo i dušu obklopila bolesť a hmla. Snažila som sa zo všetkých síl, no nedokázala som im pomôcť. Hodnú chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, že to bol ICH život. Nie môj.  Dodnes však zostávajú v mojom srdci a strážia moje kroky, tak ako to len rodičia vedia.

Predtým ako som si kúpila koňa a môj život sa obrátil naruby, dlhé roky som pracovala v prieskume trhu a v marketingu a pomáhala som firmám získavať aj udržiavať zákazníkov. Bavilo ma to a aj dnes vidím výsledky mojej práce. Ale vo chvíli, keď som pochopila, že moje myšlienky sa uberajú úplne opačným smerom, prestala som vo svojej práci vidieť ďalší zmysel. Z projektov a mítingov som odchádzala unavená, zmätená a často aj chorá. Párkrát som aj vyhorela, naposledy v korporácii. Jednoducho to už nebola "moja cesta".

Vždy som túžila ľuďom ukázať skutočnú krásu sveta a hĺbku, akú je možné zažiť na tejto nádhernej planéte a preto som napokon "presedlala" radšej na kone a na iné cesty ako byť užitočná svetu. 

Kým som sa usadila pevne "v sedle" môjho nového života, niekoľkokrát som zakopla i spadla. Prešla som samostatným farmárčením, rozpadom rodiny, sťahovaniami, rozbiehaním aj ukončovaním projektov aj pocitmi obete a zrady. V hlave mi šumelo niekoľko predchádzajúcich životných kotrmelcov a takmer som sa utopila sama v sebe. Ale dýchala som zhlboka a začínala odznovu.... a odznovu...

Do toho prišla korona... a podobne ako mnohým iným, aj mne vzala "vietor z plachiet" a načrela riadne do zásob energie aj peňazí. Musela som prehodnotiť veľa z mojich starých vzorcov (o ktorých som si naivne myslela, že už sú preč:-) a aj si priznať čo som predtým vidieť nechcela.

ALE viete čo? Som za to všetko nesmierne vďačná! Našla som si "svoju cestu" a hlavne mám pokoj v duši. Ďakujem za každý nový deň, cítim lásku k svetu a verím v obnovu harmónie sveta

Treba vlastne niečo viac?


Od roku 2016 sa venujem hlavne písaniu, koučingu, kineziológii, konzultáciám, bachovej kvetovej terapii, hipoterapii, koučingu a rozvojovým aktivitám s asistenciou koní a momentálne aj káve v komunitnej kaviarni. 

Všetky "káčka" majú jedno spoločné - pomáhajú ľuďom byť chvíľu aj sami so sebou, získať nadhľad, zdieľať svoje zážitky a poznania s inými, vidieť lepšie na cestu a cítiť sa silnejšie vo vlastnom živote:-)Z čoho čerpám pri mojich aktivitách a aké mám pracovné skúsenosti? 

  • FFUK odbor Filozofia, Business Coaching Collage, Eponaquest Worldwide, Slovenská hipoterapeutická asociácia, Poznej svůj cíl / Zdenka Jordánová, Bach International Education Program a iné
  • Kvalitatívny prieskum trhu, Market Research, Customer Experience (TNS, Orange), Hipoaktivity, hipoterapia a rozvoj s asistenciou koní (OZ Čarovné kone) a iné

Viac zistite v BIO.

Kone sú môj SPLNENÝ SEN

No zistila som, že splneným snom život nekončí... ale naopak začína!:-)

Kone ma naučili nesmierne veľa... o mne, o dokonalých zákonoch prírody, o komunikácii a pocitoch, o skutočnom vodcovstve aj kráse ne-obyčajného bytia a čare prítomného okamžiku. I ich múdrosť som sa preto rozhodla zdieľať ďalej cez OZ Čarovné kone. Viac sa dozviete aj cez službu rozvoj s koňmi.

Transformácia prebieha neustále aj v mojom živote. A kým sa všetko poskladá najlepšie ako môže, našla som spôsob, ako zahojiť životom vyvolané aj koronové diery v peňaženke a zároveň robiť to, čo mi dáva zmysel. Veľa píšem, koučujem s koňmi aj bez koní a VARÍM KÁVU v komunitnej kaviarni Coffee Shopa v Limbachu.

Hľadáte vlastnú cestu?