EMOČNÝ KOMPAS 

a OSOBNÉ HRANICE

PREDNÁŠKA / neformálne stretnutie o sile pocitov

sobota 26.9.2020 od 10 do 13 hod.

Bez pocitov a emócií by bol svet prázdny a nudný. Ale hlavne, neprežili by sme.


Nevedeli by sme, čo je a čo nie je pre nás dobré... nevedeli by sme sa orientovať v spleti rôznych situácií a interakcií s ostatnými a čo robiť na tejto nádhernej planéte zvanej Zem.


Čo však s tým, ak je pocitov a emócií priveľa a otravujú nám život?


Čo s tým, keď je veľa tých "negatívnych"? 
Čo v čase neistoty, PMS, výbuchov zlosti, frustrácie, strachu o seba či o blízkych... keď je nám smutno, cítime sa sami, nepochopení a ublížení? Ako zvládnuť nepredvídateľné prejavy svoje či svojich detí a partnerov?

A čo s tým, ak naša túžba pomáhať a starať sa o druhých naráža na prekážky a zneužívanie? Prečo sa nám nedarí udržať radosť v srdci alebo príval jej energie "na uzde"? Ako žiť či pomáhať a pritom sa nenechať ušlapať?

"Súlad s našou dušou je predpokladom nášho zdravia." 

"Choroba je reakcia na poruchy. Sú to dočasné zlyhania a nešťastia a objavujú sa, keď dovolíme iným ľuďom zasahovať do zmyslu nášho života a tým v nás vytvárajú beznádej, strach alebo ľahostajnosť."

Dr. Edward Bach (O pravých príčinách nemocí a ich liečenie)


Pozývam vás na seminár, kde si povieme a názorne ukážeme
 

  • na čo sú nám dobré pocity a emócie a aký je ich vplyv aj na naše zdravie
  • ako sa dorozumieť s vlastným telom a načúvať signálom duše
  • ako vďaka pocitom chrániť svoje zdravie aj svoje OSOBNÉ HRANICE 
  • čo s pretlakom emócií u seba, detí a iných dospelých
  • ako si poradiť s pocitmi ako je STRACH, HNEV a SMÚTOK
  • ako nám môže pomôcť LÁSKA, RADOSŤ a HRAVOSŤ
  • ako využívať svoj osobný "emočný kompas" v bežnom živote

Prečo práve o pocitoch?

Pretože prostredníctvom pocitov a emócií môžeme komunikovať s vlastnou dušou i s telom a dorozumieť sa aj s inými ľuďmi. Ak tento "jazyk" neovládame, ochudobňujeme sa o veľa a navyše trpí aj naše zdravie.

V dnešnej dobe sa o pocitoch hovorí dosť často, no v kurze sú hlavne tie "pozitívne". Tie "negatívne" by sme radšej schovali niekam do pivnice, zbavili sa ich a už ich nikdy necítili. Lenže aj tie patria k životu na Zemi a môžu nám byť užitočné. Inak by ich Príroda nevymyslela.

Ako filozofka tuším, že našou podstatou je Láska... svetlo... energia. Ale tu, na tejto ZEMI, v tomto svete... funguje duša VĎAKA TELU. A telo má tiež svoje potreby, schopnosti aj možnosti a má pre nás množstvo "nástrojov", vďaka ktorým dokáže aj duša rozpoznať, čo je a čo nie je pre ňu ešte dobré. Akurát... že ju často nepočúvame.

Duša, ktorou v skutočnosti sme, je nesmrtelná a telo, ktorého dočasnosti sme si vedomí, je ako kôň, na ktorom ideme svojou cestou, alebo ako nástroj, ktorý užívame, aby sme s ním odviedli kus potrebnej práce.

Dr. Edward Bach (O pravých príčinách nemocí a ich liečenie)

Aby sme sa s našim "koňom" vedeli dohodnúť "po dobrom" a nemuseli s ním zápasiť a potom trpieť (obaja), je dobré naučiť sa "jeho reč" a osvojiť si aspoň základnú abecedu, ktorou k nám prehovára. Podľa vlastnej skúsenosti, aj podľa slov ľudí, ktorých stretávam a čo vidím okolo seba, je zrejmé... že s našim telom nevedieme žiaden dialóg, nepočúvame ho... ale snažíme sa ho zo všetkých síl "ovládnuť". Podobne ako tie kone. Je však čas... začať sa rozprávať... ako rovný s rovným. Bez tela a jeho schopností... sa totiž tá naša duša nikam na tomto svete nedostane. 

Zámerom stretnutia Emočný kompas a Osobné hranice je pootvoriť dvere do úžasného sveta nášho múdreho tela a zistiť, že sa a s ním dá rozprávať... prostredníctvom pocitov a emócií aj iných prejavov.... tak, aby naša duša mohla rásť... v súlade s celkom.


Maximálny počet osôb 15, tak aby mal každý účastník dostatok priestoru. Prosíme o dodržiavanie aktuálnych hygienických nariadení.

Skúsenosti s prácou s emóciami a pocitmi čerpám z osobného aj pracovného života, z kineziológie a transformačného koučingu, Bachovej terapie a hlavne zo života s koňmi. To podstatné som zhrnula v knihe Čarovné kone.


Vstupné: dobrovoľné (platba na mieste). Miesto je potrebné rezervovať si VOPRED.


Prihlasovanie a viac info:

daniela.tejkalova@gmail.com

alebo cez formulár nižšie.


Termín a miesto konania:

sobota 26.9.2020

od 10 do 13 hod

Coffee Shopa Limbach


Teším sa na vaše príbehy,

Daniela

filozofka, koučka, koniarka, poradkyňa Bachovej terapie

Viac o mne nájdete O MNE


Chceli by ste sa pridať alebo máte otázku? Napíšte mi:

chcete sa pridať?