Neprestávaj snívať

Keď sa vďaka okolnostiam stretnú úplne rozdielne ženy, je to vždy nadlho. Majú veľa, čo si môžu povedať, odovzdať, naučiť sa jedna od druhej. Kým to však pochopia, zažijú všeličo. Aj ženy v tomto príbehu sú na tom podobne.  

Laura, atraktívna a ambiciózna tridsiatnička, stretáva počas svojej sľubnej kariéry vo veľkej firme mladšiu kolegyňu Ninu, nenápadnú krehkú bytosť s vetrom vo vlasoch. Zažívajú množstvo nepríjemných aj úsmevných situácií. Od vzájomného pohŕdania jedna druhou prejdú časom k úprimnému priateľstvu. Dej obohacuje svojimi radami Sofia, zrelá a láskavá kolegyňa z Francúzska a príbeh prepletá svojimi úvahami aj cestovateľka, nespútaná a odvážna Dina. Pracujú, stretávajú nových mužov, zamilujú sa aj rozchádzajú, zažívajú pereje života i dupot konských kopýt, smrť aj svoj život naruby. Podarí sa im nájsť vysnívaný pokoj v duši? Čo im napokon pomôže?

Prečítajte si v knihe:-)


Čo o knihe povedali prvé čitateľky?

Nádherné prepojenie životov štyroch výnimočných žien, ktoré si tak na začiatku vôbec nepripadajú. Vzájomne sa inšpirujú rozličným pohľadom na svet až sa z obyčajných žien stanú vnímavé priateľky, ktoré už samé so sebou nebojujú. Práve naopak, konečne objavia svoju dušu, doprajú jej vzlietnuť, čo niekedy môže priniesť zaujímavé reakcie okolia. 

Knihu som prečítala na jeden dych. Hrdinky prežívajú rôzne situácie, v ktorých sa určite každá z nás už ocitla. Práve preto mi kniha prirástla k srdcu, je totiž uveriteľná. Autorka krásne a najmä citlivo do príbehov vložila rady, odporúčania, ktoré môžu zlepšiť náš život. O knihe som doma toľko básnila, že si ju prečítal aj môj muž. Zabával sa na tých istých scénach ako ja. :-) Ďakujem, že kniha nezostala len v šuplíku!

Moje pocity z knihy - je svieža, cítiť, že ide z hĺbky. Miestami v nej bola dynamika, ktorá mi nedovolila od nej odísť, takže som knihu čítala jedným dychom. Príde mi, že autorka do nej nasúkala celé svoje doterajšie poznanie o živote. 

Páčili sa mi časti o vnútornom prežívaní žien a tak trochu aj návody ako z toho von. 

Čítalo sa to veľmi ľahko.

Kniha pre nás ženy. Jednoduché, obyčajne ženy, ktoré sa neboja byt ženami... neboja sa byť samé sebou. Sú už unavené z pretvárky a už trošku zabrdli do svojho vnútra... snažia sa na sebe pracovať.

Pre mňa bol dej až príliš jednoduchý a priamočiary. Ale môže to zaujať tých čitateľov, ktorí majú radi rôzne filozoficko- spirituálne knižky, kde nie je dôležitý dej, ale pocity a osobné prežívanie postáv.

Bol to pre mňa neskutočný oddych. Také pohodové čítanie zo života. Je tam veľa právd, veľa zaujímavých myšlienok a veľa situácií, ktoré podľa mňa prežíva každý jeden človek každý deň. Prečo a ako som písala knihu? 

Písala som od detstva. Do denníčku, kamarátom, rodičom a neskôr aj do novín. Potreba vyrozprávať sa neustala ani po 40tke, keď som mala práce vyše hlavy a sedela som v open office s výhľadom na celé mesto. Mala som v hlave pretlak všetkého, čo som dovtedy zažila. Mala som za sebou vyhorenie v práci, rozvod aj nový vzťah, narodenie dieťaťa aj smrť otca a mamy...  A srdce sa túžilo vyrozprávať. Bolo jasné, že raz musím napísať knihu!

Netušila som ale ako. A tak som si nechala poradiť. Poradila som sa vlastne sama so sebou, ale sama by som na to asi neprišla. Pomohla mi kamarátka - koučka a spisovateľka Gabika Revická, zakladateľka združenia e-ženy. Stačilo pár dobrých otázok a mne bolo jasné, ako na to.

Začala som písať hneď ako som sadla za počítač. Písal sa rok 2015 a ja som mala pocit, že všetkému rozumiem, tak sa treba o to podeliť. 

Základná idea príbehu prišla okamžite a moja kreatívna myseľ už vymýšľala príbehy. Napísala som pár stránok a keď som dala výpoveď v práci, myslela som si, že to jednoducho dokončím, veď času bude dosť. Kniha mala byť motivačná, taká "zo života" aj o láske a o smrti, s čím nemal byť vôbec problém.

Všetko bolo ale napokon úplne inak!

Môj život sa otočil naruby a na písanie mojej knihy nebolo času. Stíhala som len denníček. Ten som napokon použila pri príprave knihy Čarovné kone. Boli to ako inak, príbehy o koňoch. Tých sa už do konca života asi nezbavím:-)

Takže je viac než samozrejmé, že aj v príbehu Neprestávaj snívať sú kone. Inšpirovali ma osobné skúsenosti, no použila som aj veľkú dávku mojej tvorivej mysle a predstavivosti. Lebo v Mongolsku som ešte nebola:-) 

A to ostatné? 

Zažila som už veľa všeličoho, tak tiež tam čosi je. No pri mojej práci koučky a lektorky, ale aj medzi priateľkami a na ženských kruhoch stretávam mnoho žien, ktoré zažili veľa podobného ako ja. Len v inom čase, v inej farbe a priestore. Stačilo to vziať do príbehov a popustiť uzdu fantázii. Veď ktorá žena sa občas necítila stratená na materskejopustená, sama na dieťa, bez práce čo by ju živila aj tešila zároveň a nepremýšľala ako prežiť rozchod bez toho, aby sa zbláznila?

Každé zdieľanie príbehov mňa osobne posunulo o kúsok ďalej. Uvedomila som si, že NIE SOM SAMA, kto sa takto cíti alebo zažíva pereje života... raz hore... raz dolu. Preto som sa rozhodla knihu aj dokončiť a vydať. Zvládla som to cez vlastné vydavateľstvo (veď všetko je dnes možné), tak keby ste chceli poradiť s vydaním knihy, pokojne mi napíšte.

Zdieľaním príbehov sa stávame múdrejšími všetci.


Chcete si knihu objednať? 

Ak si chcete knihu objednať, vyplňte prosím FORMULÁR a ja sa vám ozvem hneď ako to bude možné. Knihu zasielam po úhrade faktúry doporučene Slovenskou poštou alebo elektronicky. Nie som e-shop, prosím o zhovievavosť a keď to ponáhľa, rovno mi zavolajte:-)


Ešte  stále váhate? 

Prečítajte si prvú kapitolu a rozhodnite sa potom:-)


Alebo si pozrite aj moju prvú knihu

Chcete sa niečo spýtať?