Kniha Čarovné kone

Odmalička som si stále niečo písala a kreslila... obklopená knihami a múdrosťou mojich rodičov. Veľa sme spolu debatovali o stave sveta, o súvislostiach, zvieratách a prírode. Keď som mala 10 rokov, prvýkrát som napísala do novín. Nedalo mi, keď som videla ako niekto ukradol psa... rovno z chodníka! Pribrzdil auto a zmizol s ním. Majiteľ nestihol dobehnúť. Musela som sa predsa vyjadriť! Radšej som však premýšľala nad tým, ako raz napíšem príbehy o jednorožcoch...

O pár rokov neskôr som do novín písala o "sebarozvoji bankového pracovníka", o slovenských mamičkách a potom aj o tom, čo som zažila na potulkách svetom. 

Rodičia mi vždy vraveli, že by som raz mala napísať knihu. Nevedela som však o čom, ako a kedy. A keď obaja zomreli... už som nemala síl. Zdalo sa mi to všetko veľké, zložité a smutné.

Až kým som nevysadla na svojho koňa a moja duša pochopila. O tomto raz musíš napísať. Tak som začala písať....

Kniha, ktorá mi vytryskla z duše má jednoduchý zámer - zdieľať skúsenosti zo života s koňmi a poučné príbehy o ceste k sebe. Nielen moje. Oslovila som aj pár iných žien, ktoré to cítia s koňmi podobne, aby sa podelili o svoje príbehy, vrátane kamarátky Hanky Šiškovej, ktorá knihe vtisla viac odbornosti. A spoločnými silami sme knihu aj dopísali. 

Zámerom knihy je rozšíriť trochu ľuďom obzory o tom, ako inak sa dá pozerať na spolužitie s koňmi v dnešnej spoločnosti a inšpirovať aj iné ženy, aby sa nebáli prekonávať svoje komfortné zóny, vytrvať a nasledovať svoje sny. 

Tlačenú plnofarebnú knihu vydalo Občianske združenie Čarovné kone v máji 2020 a to hlavne vďaka podpore ľuďom, ktorí sa zapojili do Startlab projektu a prispeli na jej vydanie. Cítim obrovskú vďaku a je to pre mňa dôkaz toho, že je naozaj fajn mať pri sebe "svoje stádo"... podobne ako tie kone.


Ukážky z knihyViac podrobností o knihe nájdete na stránke OZ Čarovné kone


Kniha Čarovné kone je dostupná ako klasická tlačená kniha (posledné kusy!), ako PDF, ale aj ako skutočná elektronická kniha vo formáte MOBI alebo ePUB pre čítačky a mobily.

Kniha má 208 strán formátu A5 a množstvo plnofarebných fotografií.  

Vhodná aj pre mladé slečny zaľúbené do koní, cca od 14 rokov.


Chcete si knihu kúpiť a prečítať?

Máte otázku alebo záujem rovno si knihu objednať? NAPÍŠTE MI.


Neviete či by vás to bavilo? Prečítajte si úryvky:

V spolupráci s OZ Čarovné kone
V spolupráci s OZ Čarovné kone

Chcete sa niečo spýtať?