MÁG / ČARODEJKA

21.11.2022

"PREMIEŇAM SNY NA REALITU"

Archetyp MÁG / ČARODEJKA je súčasťou 12 základných charakterov, ktoré sú prítomné všade v našich životoch. Nájdeme ich v príbehoch, legendách, filmoch, v médiách, reklame, na ulici, večierku, v rodine a aj sami v sebe. Sila archetypov spočíva v ich energii, v symboloch, pocitoch a emóciách, ktoré reprezentujú - v ich čistej alebo tienistej podobe. Sú nám blízke, odporné alebo nás priťahujú, pretože stelesňujú celú škálu nám prirodzených potrieb a túžob. V každom z nás je kúsok z každého archetypu! Aj vo mne... preto píšem v prvej osobe a v ženskom rode:-)


Ak sa s energiou archetypov naučíme pracovať vedome, získame silu ktorá má schopnosť meniť svet. Akým spôsobom ich pretavíme do vlastného života je už na každom z nás:-)


Ako pracovať s textom?

Nechajte na seba slová aj obrazy voľne pôsobiť a vzdajte sa potreby hodnotiť - seba alebo iných, ak niekoho rozpoznáte. Prospešnú silu každého archetypu totiž potrebuje každý z nás. Ak je použitá v správny čas a na správnom mieste, dokáže pozitívne meniť naše osobné životy rovnako ako svet.


Archetyp Mág / Čarodejka

Čo je pre mňa dôležité?

Viem ako funguje svet a chcem využiť to poznanie v praktickom živote. Nebojím sa nepoznaného a hlbokého. Nemám ani potrebu sa ukazovať a byť videná, nepotrebujem to. Túžim premieňať sny a vízie na realitu, tak aby boli všetci víťazi. Pomáhajú mi v tom intuitívne vhľady, predtuchy aj mimozmyslové skúsenosti, rovnako ako poznanie zákonov Zeme i Vesmíru. Mám obrovskú predstavivosť a moje vízie sa plnia.

Ako ma spoznáte?

V mýtoch, príbehoch aj v živote ma spoznáte medzi postavami ako vizionár, kúzelník, vedma, čarodejka/čarodej, katalyzátor, inovátor, charizmatický líder, mediátor, špecialista (napr. vedecký, technický, reklamný, mediálny, marketingový...), alchymista, šaman, liečiteľ, terapeut, Poseidon, Hades alebo aj čierny mág, manipulátor či černokňažník.

Čo ma oslabuje alebo zvádza z cesty?

Viem dosiahnuť všetko čo chcem a to ma láka skúšať vlastné limity aj hranice iných. Obavy mi spôsobujú len nepredvídateľné negatívne okolnosti vedúce k neúmyselným výsledkom. Aby som ich zakryla alebo dosiahla to čo chcem, viem všetko zmanipulovať tak, aby omyl alebo môj skutočný zámer nik nepoznal. 

Ako sa vyvíjam? 

 1. Level 1: zažívam magické transformačné momenty
 2. Level 2: mám skúsenosť flow
 3. Level 3: robím zázraky, prechádzam od vízie k manifestácii v realite

Čo ma charakterizuje?

Kľúčové potreby: PREMENA, transformácia

Dary: INTUITÍVNE VHĽADY, SILA MENIŤ "VODU NA VÍNU"

Pasce: túžba získať moc, ovládať iných vo svoj prospech 

Riziká: manipulácia, čierna mágia, klamstvá, ukrytie alebo zmena identity v snahe zakryť skutočné úmysly

Symboly: tmavé / temné farby, tvary alebo hudba, had, krkavec, motýľ

Čo uprednostňujem?

Zo sveta knižných či filmových príbehov a postáv ma priťahujú:

 • postavy ktoré svojou silou dokážu meniť svoje okolie, ľudí aj charakter sveta 
 • rozprávky, príbehy a dokumenty, ktoré ukazujú schopnosť transformovať seba či iných 

Ak sa pozriem do sveta vecí, produktov a služieb, vyberám si to, čo:

 • sľubuje premeniť / transformovať zákazníka (fyzicky, mentálne alebo duchovne)
 • odráža aktuálne trendy alebo je úplná novinka
 • využíva hi-tech alebo user-friendly technológiu
 • má spirituálny alebo psychologický aspekt
 • pomáha rozširovať vedomie
 • oslovuje "NewAge" zákazníkov alebo tvorcov kultúry
 • má strednú až vysokú cenu


Čo ma posilňuje zvnútra?

Aby ma na mojej ceste nezastavila obava z vlastnej sily alebo ma na "zlé chodníčky" nestiahla túžba po moci, pomôcť využívať moju silu v prospech celku môže: 

 • upevnenie seba-vedomia, uvedomenie si osobnej sily a jedinečnosti ako ROVNOCENNEJ s inými (nie som viac ako iní! som len súčasť celku)
 • seba-kontrola - obnova vlastného stredu a celosti (BODY-MIND-SPIRIT), aby telo/pocity - rozum/myseľ - duša/duch boli V SÚLADE)   
 • využívanie svojich darov v súlade s univerzálnymi zákonmi ("nič nie je navyše, nič sa nestratí, všetka energia sa mi raz vráti")
 • pripomínanie si svojho životného zámeru a detského sna (O čo mi naozaj ide? Čo túžim zmeniť? A prečo? Čo tým získam ja? A iní? Ako sa zmení svet ak svoju silu ne-použijem?)

Archetyp Mág je posledný a zároveň prvý spomedzi 12-tich archetypov

Podľa úrovne jeho naplnenia prechádzajú vývojom (resp. seba-uvedomením) aj ostatné archetypy v nás. Až keď zvládneme využívať silu všetkých archetypov v prospech seba i celku, stávame sa skutočnými mágami vlastného života. A dokážeme stvoriť svet, o akom snívame:-)Text spracovala:  Daniela Tejkalová

Zdroje: The Hero and The Outlaw, Margaret Mark a Carol S. Pearson (biblia moderného marketingu), Rodičovství je věda (Margot Sunderland), 13 ročná prax v oblasti marketingu a prieskumu trhu pre nadnárodné spoločnosti, verejne dostupné zdroje (internet, knihy), štúdium dejín filozofie, transformačný koučing, kineziológia (OneBrain), hipoterapia a ďalšie pracovné aj osobné skúsenosti.

Využívajme svoju silu pre seba aj svet