Mesačná špirála - kalendáre

12.01.2018

Všetko v prírode, aj v celom Vesmíre má svoj rytmus a svoje cykly. Nie všetky cykly sme schopní vnímať, pretože sme ich súčasťou. Ale ak si ich uvedomíme, môžeme lepšie riadiť a vnímať aj svoj vlastný život.

Jednej noci, počas Novu, som sa prebudila s neúnavnou myšlienkou nakresliť špirálu, ktorá by lepšie zobrazila rytmus Luny a aj ten môj, ženský mesačný cyklus a ešte aj striedanie ročných období. A tak na začiatku roku 2013 vznikol prvý kalendár, začínajúci jarnou špirálou. Postupne vznikali ďalšie mesačné a životné špirály, venované hlavne ženám. A verím, že vzniknú ďalšie.  

V spolupráci s Libuškou Čverákovou vznikol kalendár pre rok 2018 a 2019 a mne sa tak splnil ďalší sen - mať v kalendári krásne kresby plné lásky, nehy a porozumenia. Ďakujem Libuška:-)A nedalo mi nevyrobiť aj kalendár pre "naše" rodiny. Zachytáva zopár krásnych momentov z našich spoločných koníkovských dní - krúžkov, táborov a stretnutí s sebou a s koňmi.

A čo bude ďalej? 

Popri balení a rozposielaní kalendárov, o ktorý bol čoraz väčší záujem, som si uvedomila, že len vyrábam ďalšiu "uhlíkovú stopu". Že obrázky sú nádherné a kalendár tiež. Ale pri pohľade na preplnené regále v obchodoch a e-shopoch... mi došlo, že si radšej kúpim originál obrázku od Libušky a podporím tak jej tvorbu, ako by som mala každý rok vyrábať niečo, čo o pár mesiacov všetci tí, čo si to kúpia, len naplnia koše s odpadom. 

A tak som sa rozhodla že ďalšie kalendáre už vyrábať ani predávať jednoducho nebudem:-)

Máte otázku? NAPÍŠTE MI:

Som Daniela. Filozofujem, píšem a sprevádzam deti, dospelých a seniorov, najradšej aj spolu s koňmi, na ceste k väčšej pohode a harmónii na Zemi. 

Ecovea - všetky práva vyhradené, 2023

*GDPR 


Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!