OSOBNÉ HRANICE

Neformálne stretnutie / prednáška o tom, prečo a ako chrániť AJ seba


 

Stalo sa vám niekedy, že ste chceli niekomu pomôcť, vyjsť v ústrety či len sa tak obyčajne ľudsky dohodnúť... no narazili ste na nepochopenie, nezáujem, stratu energie, či vás napokon prevalcovali a využili? Možno ste to mysleli dobre a len ste narazili na nesprávnu osobu.... alebo ste nerozpoznali o čo ide vám.... možno len vznikol zmätok v komunikácii.... možno ste zašli za hranicu svojich síl... a možno všetko dokopy😊

Pri práci s koňmi som sa naučila neskutočne veľa práve o tejto téme. Bez nich by som nebola schopná a ochotná pochopiť, že nechať sa udupať je fakt blbosť a nepomôže to nikomu... aj to, kam sa podela všetko moja mladícka energia, financie aj tmavé vlasy a prečo som už omnoho opatrnejšia vo svojich aktivitách aj plánoch. 

V poslednom čase stretávam veľa žien (aj mužov), ktorí zažívajú niečo podobné. Majú chuť pomáhať a robiť "dobré veci"... no často narazia ako kosa na kameň a ešte to väčšou silou dostanú späť. Zdá sa, akoby sa dobro nevyplácalo. Znamená to, že nemáme "robiť dobro", snažiť sa "dohodnúť po dobrom" a chcieť byť ústretoví?

NIE, neznamená to zastaviť sa a prestať robiť dobré veci. Potrebujeme sa naučiť len jediné. Zastaviť iných.... keď je to potrebné... a vedieť to urobiť tak, aby sme nepridávali olej do ohňa. Vedieť povedať STOP iným.... bez deštrukčnej energie... znamená VEDIEŤ, KTO SOM JA... vedieť, čo naozaj chcem, aj čo nechcem... byť si vedomá toho, kde začínam a kde končím.

Ako filozofka tuším, že duša hranice nemá.... a jej podstatou je Láska. Ale tu, na tejto ZEMI, v tomto svete... funguje duša vďaka telu. A telo má tiež svoje potreby aj možnosti a pre nás množstvo "nástrojov", vďaka ktorým dokáže aj duša rozpoznať, čo je a čo nie je pre ňu ešte dobré - tu na Zemi.

Popálila som sa na svojich ne-hraniciach a nechala sa udupať už veľakrát... no našla som spôsob, ako to neopakovať. Tak vám chcem o tom rozprávať:-) Pri dobrej kávičke aj chutných koláčikoch v príjemnom komornom prostredí novučičkej kaviarne v Limbachu.

O čom všetkom? 

Napríklad o tom:

  • čo všetko sa môže stať, ak svoje hranice nepoznáme a nechránime
  • prečo sa bránime brániť (aj) seba?
  • ako povedať NIE / STOP konštruktívnym spôsobom
  • pevné pravidlá alebo autentickosť?

Budem osobná a možno sa dozviete niečo o sebe aj vy. Ak budete chcieť:-)


Prihlasovanie a viac info:

daniela.tejkalova@gmail.com alebo FORMULÁR nižšie


Vstupné: dobrovoľné (na mieste)

  • Prečo dobrovoľné? Lebo pre niekoho môže byť aj 5 eur veľa a niekomu 20 eur nerobí žiaden problém. Spoločnosť, inšpirácie a pocit bezpečia však potrebujeme všetci rovnako. 

Termín a miesto konania: nedeľa 20.9.2020, od 14 do 16 hod

Coffee Shopa Limbach

Maximálny počet účastníkov: 15

Prosíme o dodržiavanie aktuálnych pravidiel a odporúčaní (rúška, dezinfekcia, rozostupy) pre pobyt v uzavretých priestoroch.  


Teším sa na vaše príbehy,

Daniela

filozofka, koučka, koniarka

Viac o mne nájdete O MNE

a v mojej Facebook INŠPIROVNI 


Chcete sa pridať? Vyplňte prosím formulár:


Chceli by ste sa o sile pocitov dozvedieť viac? 

Prečítajte si čo nové chystám... už 26.9.2020:

chcete sa pridať?