Láka vás energia koní? 

Tak poďte ďalej. Možno majú kone pre vás nejaký odkaz! Ale hlavne majú pre vás otázky "na telo", ktoré majú skutočnú silu transfomovať aj vedomie a životy ľudí.

Kone okolo mňa sú môj Splnený sen z detstva. Ale o tom, že existuje Liečivá energia koní, som sa dozvedela až počas života s nimi. Pochopila som aj to, Prečo ženy milujú kone a čo všetko som sa od nich mohla naučiť už ako malé dievča. Žilo by sa mi oveľa ľahšie!

Veľa som sa o koňoch a hlavne od koní naučila a verím, že stojí o tom rozprávať!

Kone môžu ľuďom pomôcť byť silnejšími, vyrovnanejšími a "lepšími ľuďmi". Veď o ich schopnosti liečiť a pomáhať ľuďom i svetu vravia aj mýty a báje. Pegasus, jednorožec, bohyňa Epona aj Rhiannon... to nie sú "len báje"! Viac o symbolike koní sa dozviete v článku Kone: legendy a symboly.

Liečivú silu koní už reálne niekoľko desaťročí využíva klasická hipoterapia a v posledných rokoch stúpa záujem aj o rozvojové a vzdelávacie aktivity s asistenciou koní. Nečudujem sa. Kone majú skutočne transformačnú silu meniť životy ľudí. Môžeme sa od nich veľa naučiť, podobne ako od iných zvierat. Cítim, že majú veľký zmysel pre budúcnosť a udržanie ľudstva v podmienkach planéty Zem. Preto som vytvorila program STRETNI SEBA, ktorý patrí medzi rozvojové a liečivé aktivity s asistenciou koní. Na podporu tejto vízie som iniciovala vznik OZ Čarovné kone a spolu s ďalšími ženami som napísala aj knihu Čarovné kone.  

STRETNI SEBA

seba-rozvojové a liečivé aktivity s čarovnými koňmi


Prečo kone?

Kone ľuďom pomáhajú obnoviť spojenie so sebou aj okolitým svetom.

Kone sú prirodzení "empati" a majstri komunikácie. Ich schopnosť žiť v prítomnosti, tu a teraz, vcítiť sa do energie svojich druhov a komunikovať s nimi, im pomáha prežiť už milióny rokov. Dnes sa od nich môžete učiť spolu so mnou.

Vďaka koňom môžete obnoviť rovnováhu duše a tela a naučiť sa veľa praktického do života:

 • rozumieť lepšie svojim pocitom a prejavom
 • lepšie komunikovať a spolupracovať s ľuďmi (aj zvieratami)
 • obnoviť rovnováhu v živote
 • spoznať svoje silné a slabé stránky
 • obnoviť či posilniť sebadôveru
 • spoznať a chrániť osobné hranice
 • byť trpezlivejší a vytrvalejší
 • predchádzať vyhoreniu
 • vysporiadať sa so zármutkom a stratami
 • zharmonizovať telo i dušu
 • trénovať cieľavedomosť a rozvíjať svoj potenciál
 • spomenúť si kým naozaj sme:-)

Pre koho sú stretnutia určené?

Program STRETNI SEBA je vhodný pre dospelých (po dohode aj od 16 rokov), ktorí chcú niečo naozaj zmeniť vo svojom živote, túžia lepšie rozumieť sami sebe alebo iným a sú ochotní pozrieť sa na svoj život z iného uhlu pohľadu. Vďaka úprimnej spätnej väzbe od koní tu často prichádza ku skutočným transformačným uvedomeniam a to aj pri ľuďoch, ktorí majú pocit, že už "vedia dosť":-) 500 kg živej váhy je predsa len riadna sila!

Stretnutia STRETNI SEBA s koňmi sú vhodné:

 • pre ľudí, ktorí zažívajú disharmóniu v bežnom živote, chcú si oddýchnuť a dočerpať stratenú energiu,
 • pre ľudí, ktorí chcú rozvíjať svoj potenciál a uchopiť lepšie svoju vlastnú silu,
 • pre ľudí, ktorých láka prítomnosť koní a chcú vedieť prečo,
 • pre ľudí, ktorí sú na ceste sebarozvoja a spirituality, no radi by si svoje znalosti "overili v praxi" či posunuli sa ďalej,
 • pre ľudí, ktorí sa koní boja alebo majú zlú skúsenosť s koňmi a chcú to zmeniť,
 • pre koniarov, ktorí chcú načrieť hlbšie do ich vzťahu s koňmi alebo porozumieť vzájomným nedorozumeniam.

Na stretnutí s čarovnými koňmi uvidíte svoj život "zoči-voči", dotknete sa seba zvnútra a môžete posunúť svoj život k väčšej rovnováhe. 

Odkiaľ čerpám?

Pri stretnutiach využívam intuíciu a čerpám veľa z vlastnej cesty životom s koňmi. Využívam znalosti filozofie a psychológie a obohacuje ma práca asistenta hipoterapeuta, prax certifikovaného kouča a kineziológa a predovšetkým skúsenosti z kurzov v zahraničí venovaných rozvojovým aktivitám s asistenciou koní. 

Viac o mne zistíte v časti O mne.

Absolvované zahraničné kurzy venované EFL (Equine Facilitated Learning):  

Horsense CZ, Zdeňka a Michaela Jordánová CZ, Sentient Communication with Linda Kohanov (France), Introductory Workshop / Basic philosophy and methods of the Eponaquest® Approach™ to Equine Facilitated Experiential Learning (EFL, St.Vincent / Caribic). Aktuálne som vo výcviku u priekopníčky EFL Cathy Pike / The Academy for Coaching with Horses.

"Nezapomeň, kdyby tě bolelo u srdíčka, vyhledej koně, pomohou ti!" 

Zdeňka Jordánová, z knihy Sirínek na cestách

Ako prebieha rozvoj s koňmi?

Okrem zážitkového stretnutia s koňmi sa budeme viac a hlbšie venovať súvislostiam vo vašom živote, inšpiratívnym vhľadom a správam od koní a pozrieme sa aj na nefunkčné programy. Spoločne budeme hľadať aj konkrétne možnosti riešenia a získané uvedomenia môžeme ihneď "overiť" v praxi, cez reakcie koní. 

Stretnutia prebiehajú "zo zeme" a v rešpektujúcej vzdialenosti pre vás aj pre koňa (nebudete na koni jazdiť / sedieť, ani sa ho možno dotýkať). Metódy, ktoré používam plne rešpektujú osobný priestor a potreby koní a využívajú skôr neviditeľné nitky vzájomného prepojenia, spoločné pole energie a neverbálnu komunikáciu. Rozhodne však zacítite dotyk s vlastnou dušou - ak si ju dovolíte cítiť:-)

 • Rozvojový program s koňmi je určený dospelým bez vážnejších psychických porúch, závislostí a náročných emočných stavov, ktoré bránia bežnému fungovaniu. Pre takéto prípady odporúčam vyhľadať odbornú psychoterapeutickú pomoc, napríklad kolegyňu z OZ Čarovné kone, terapeutku PhDr. Hanku Šiškovú.


Cenník 

 • ZOZNÁMENIE: 20 minút - FREE
 • STRETNI SEBA - JEDNORÁZOVKA: 100 minút - 90 eur
 • STRETNI SEBA - KURZ SEBA-VEDOMIA (hlavné témy: pocity, osobný priestor, komunikácia, zámer, vedenie): 3x 100 minút - 240 eur alebo 5x 60 minút - 300 eur
 • STRETNI SEBA - ROZVOJOVÝ PROGRAM - 2x online alebo naživo stretnutie (bez koní), 5 x 100 minút s koňmi, online lekcie Nežná sila, Bachovky - 530 eur
 • STRETNITE SA SPOLU - stretnutia pre dvojice a páry - pre väčšie porozumenie a podporu dôvery v partnerstve / v rodine - 90 eur (90 minút)
 • STRETNIME SA V SKUPINE - max 8 osôb (ženy, muži, mix, pracovná skupina, staro-nový tím a pod.), jar-jeseň


Chcete sa objednať, darovať POUKAZ (viď nižšie) alebo sa niečo spýtať? 

Čo povedali o STRETNI SEBA s koňmi účastníci?

Asi po 4 stretnutiach s Danielkou a koňmi, povedali o mne: Môj muž: Nevedel som, že sa s Tebou dá takto dobre porozprávať... Kamarát z detstva (poznáme sa 28 rokov): Po veľmi dlhom čase Ťa vidím spokojnú a šťastnú... Kaderníčka: Ty si úplne iný človek, pozdrav pani s koňmi, neviem čo robí a ako to robí, ale má to na Tebe viditelné výsledky... Kozmetička: Ty si úplne inde, ako pred rokom...

Michaela

Kone sú ako zrkadlá. Stretnutie s koňom pre mňa znamenalo stretnutie so samou sebou, so svojim stredom. Zrazu som bola zoči voči nielen mojim svetlým, ale aj tým tmavým stránkam. Cítila som sa však v absolútnom bezpečí vďaka Daniele, ktorá tento proces doprevádzala, nielen s jej coachingovými skúsenosťami, ale najmä s láskou. Bol to zážitok, z ktorého dodnes čerpám. Ďakujem!

Daniela

Danielka, chcem sa Ti poďakovať za zorganizovanie úžasného dňa, plného rozpoznánia a smerovania zo seba k sebe. Moje prvé priblíženie sa ku koňom bolo veľmi inšpiratívne a zrejme si podnietila môj telesný návrat k prírode - nielen v mysli (iluzionálny). Prajem Ti veľa šťastia a hladkosti pri organizovaní takýchto seminárov, ktoré pomáhajú posúvať vedomie na úroveň rovnosti človek = zviera + ostatná príroda :-) Ďakujem, ďakujem, ďakujem pekne.

Nesvija

Ahoj Danielka. Po týždni sa dostávam k tomu, aby som Ti napísala vetičku. Minulú stredu sme boli u Teba, krásny deň. Vo štvrtok mi okolo obeda mama volala, že sa ráno zobudila a že mala chvíľu pocit že je šťastná. Len tak, po dlhom dlhom čase, záchvev šťastia, v jej samote, žiali a bolestiach. Hneď mi bolo lepšie. Teší sa na ďalšie stretnutie po liečení a ja cítim uvoľnenejšie ruky, že aj keď mám ťažký deň a nevládzem byť s ňou, už to zvládne sama a bez hlbokej depky. Budem sa snažiť ešte na jeseň prísť s ňou koľko sa bude dať. Ďakujeme.

.

Petra

Chcete niekoho obdarovať?

Viete o niekom, kto túži po koňoch, ale nemôže si to dopriať? Darujte čarovný zážitok a kúpte mu/jej (alebo aj sebe) POUKAZ. Cena poukazu dohodou. Pre viac info NAPÍŠTE MI.

Obrázok: Libuša Čtveráková - Farebné svety
Obrázok: Libuša Čtveráková - Farebné svety
Teším sa na vás!

Daniela 


Láka vás energia koní, ale nemáte čas na stretnutie? 


Prečítajte si knihu Čarovné kone:-) alebo sledujte či podporte aktivity OZ Čarovné kone.


Chcete sa stretnúť?