Láka vás energia koní?

Ten pocit slobody, energie a harmónie? 

Alebo chcete lepšie rozumieť súvislostiam vo vašom živote a pohnúť sa ďalej? Máte koňa a radi by ste načreli hlbšie do vášho spolužitia alebo sa koní naopak bojíte?

Tak poďte ďalej:-)

Možno majú kone pre vás nejaký odkaz či radu... ako sa ľahšie dorozumieť (so sebou aj s inými), ako byť lepším vodcom, alebo ako nevyhorieť či dosiahnuť svoj cieľ. Kone vám môžu pomôcť cítiť sa lepšie vo vlastnom živote, upratať si myšlienky v hlave, pracovať s emóciami, vyrovnať sa s minulosťou, byť trpezlivejší aj nájsť si "svoje miesto". A hlavne - obnoviť v tele a duši mier. 

Ako to všetko dokážu? Len tým, že s nimi dokážete BYŤ alebo cez rozvojové aktivity s asistenciou koní.

Čo je rozvoj s koňmi?

Od koní sa ľudia môžu naučiť veľa praktického do bežného života a to na nich nemusia ani sedieť! To podstatné dokážu kone povedať narovinu, zo zeme. V bezpečí a úctivom rozhovore dvoch bytostí. 

Počas rozvojových stretnutí s asistenciou koní môžu ľudia zažiť nielen liečivú energiu koní, ale uvidieť sami seba takí, akí naozaj sú, bez hodnotenia a rád ako to "má byť správne". V pokojnej a často aj hravej atmosfére, cez rôzne interaktívne aj pokojné aktivity, dokáže facilitátor spolu s koňmi pomôcť ľuďom objavovať a rozvíjať ich vlastný potenciál, trénovať soft skills a sprevádzať ich na ich vlastnej ceste za šťastím.

Prečo rozvoj s koňmi? 

Pretože viem, aké to je, keď človek nevie čo sa s ním deje, cíti sa zmätený tým, že sa mu dejú "zlé veci", ľudia mu nerozumejú a keď nedokáže nájsť svoj pokoj v duši. Hoci som kedysi mala všetko, po čom som túžila: dobrú prácu, financie, rodinu aj kopec vecí a zážitkov, ten "dobrý pocit" zo života stále nie a nie prísť. 

Až mi prišiel do života kôň - moja kobylka Nina. Vďaka nej som pochopila mnohé súvislosti a dokázala som dostať do praxe aj množstvo ideí, ktoré som dovtedy chápala len teoreticky, zo štúdia filozofie, kníh a rôznych kurzov osobného rozvoja. Ukázala mi napríklad, ako zvládnuť odchod partnera, neúspech či vyhorenie v práci, ako sa vyrovnať so stratou rodičov, ako na divoké neposlušné deti alebo čo znamená sebaláska a byť sama sebou v tomto chaotickom svete. Teóriu som dávno vedela, ale až vďaka koňom som to konečne dokázala dostať z hlavy do tela!

Moja cesta s koňmi

Aby som porozumela tomu, čo ma vlastne moja kobylka učí a ako je to možné, začala som sa vzdelávať a zašla som aj do zahraničia. Zistila som, že vo svete už dlhšie existuje odvetvie nazývané Equine Facilitated Learning / Coaching (EFL /EFC) alebo aj Equine Facilitated Psychotherapy (EFT), kde sú kone rovnocennými partnermi pri rozvíjaní potenciálu ľudí alebo ich liečbe. Viac sa dočítate v článku: 

Myšlienka aj spôsoby partnerskej spolupráce ľudí s koňmi ma nadchla natoľko, že som sa rozhodla doplniť si pôvodné vzdelanie i skúsenosti, ďalej sa vzdelávať a venovať sa tejto téme naplno. Po pár rokoch hľadania samej seba, som si napokon vytvorila svoj štýl rozvojových aktivít s asistenciou koní, ktorý sa rozvíja spolu so mnou a mojimi klientmi aj postupným dopĺňaním skúseností. O tom je vlastne aj podstata živého života na Zemi - učíme sa neustále a navzájom všetci:-)

Nie je to úplne najľahšia cesta, ale mne rozhodne stojí za to!

Odkiaľ čerpám?

  • Business Coaching Trained Coach (Business Coaching College SK, 2015)
  • Asistent hipoterapeuta (Slovenská hipoterapeutická asociácia, 2018)
  • The Secrets of The Wild Horses - Basic philosophy and methods of the Eponaquest Approach to Equine Facilitated Experiential Learning (Epona and Medicine Horse Way, St.Vincent, Caribic, 2018)
  • Beyond Words: The Art and Science of Sentient Communication® (Linda Kohanov / Epona FR, 2019)

  • Emotional Intelligence and Energy Mastery - Equine Facilitated Learning and Coaching Facilitator Training, Level One (Cathy Pike/ The Academy for Coaching with Horses, 2022)
  • viac O mne, o mojom vzdelaní a životných skúsenostiach, ktoré ovplyvnili aj prácu s koňmi nájdete TU

Rozvojový progam s asistenciou koní


POHNI SEBOU

Zážitkový koučing program s asistenciou koní na témy klienta alebo témy ako osobný priestor, komunikácia, vodcovstvo, emócie, cieľavedomosť atď.

od 60 eur / 60 min (ideal 2-5x)

STRETNI SEBA

Transformačný sebarozvoj s asistenciou koní pre obnovu rovnováhy v živote, zvedomenie súvislostí, uvoľnenie blokov a podporu vlastnej autenticity. 

120 eur / 120-160 min 

BYTIE S KOŇMI

Harmonizujúce a relaxačné bytie s koňmi s prvkami hipoterapie, pre ľudí zaťažených stresom a náročnými životnými situáciami, alebo túžiacich po blízkosti koní.

od 40 eur / 60 min


Stretnutia s koňmi prebiehajú za priaznivého počasia, od apríla do novembra, na prírodnej farme v okolí Pezinku. Cena zahŕňa účasť minimálne DVOCH LEKTOROV - ľudského aj toho konského (koní je niekedy aj viac), harmonizujúce prírodné prostredie a SÚKROMIE na farme. Platba a objednanie VOPRED (cez formulár nižšie). Individuálne programy s deťmi robím tiež, tie mám väčšinou trvalo obsadené.

  • Ako certifikovaný konzultant Bachovej kvetovej terapie viem odporučiť a pripraviť aj výber esencií na podporu harmonizujúcich procesov klienta.
  • Môj program patrí do oblasti koučingu, vzdelávania a sebarozvoja a určený je dospelým bez vážnejších psychických porúch, závislostí, úzkostí a náročných emočných stavov, ktoré bránia bežnému fungovaniu. Pre vážnejšie prípady a traumy odporúčam vyhľadať odbornú psychoterapeutickú pomoc, napríklad kolegyňu z OZ Čarovné kone, terapeutku  PhDr. Hanku Šiškovú

Chcete sa OBJEDNAŤ alebo máte OTÁZKU?

Vyplňte prosím formulár a ja sa vám ozvem späť hneď ako to bude možné, ale možno nie hneď. Práca s koňmi nie je moja hlavná pracovná činnosť, venujem sa jej vo svojom voľnom čase, lebo ma to napĺňa a vidím v tom zmysel. Verím, že po stretnutí pochopíte prečo:-)

"Nezapomeň, kdyby tě bolelo u srdíčka, vyhledej koně, pomohou ti!" 

Zdeňka Jordánová, z knihy Sirínek na cestách

Na podporu myšlienky partnerského spolužitia s koňmi a ich liečivého potenciálu, som v roku 2019 iniciovala vznik OZ Čarovné kone a spolu s kolegyňou z OZ, terapeutkou a koučkou Hankou Šiškovou, som napísala aj rovnomennú knihu. Spolu s Hankou od roku 2020 rozvíjame ideu OZ a sprevádzame rôzne skupinové rozvojové stretnutia s koňmi. Viac o knihe aj činnosti OZ ako aj možnosti podporiť nás, nájdete v linkoch: 

Pár mometiek z grantového programu Na ceste k sebe s čarovnými koňmi, ktorý som realizovala v spolupráci s terapeutkou PhDr. Hankou Šiškovou a hipologičkou Hankou Trenčanskou pod hlavičkou OZ Čarovné kone v roku 2022.

Čo povedali o rozvoji s koňmi a so mnou účastníci?

Asi po 4 stretnutiach s Danielkou a koňmi, povedali o mne: Môj muž: Nevedel som, že sa s Tebou dá takto dobre porozprávať... Kamarát z detstva (poznáme sa 28 rokov): Po veľmi dlhom čase Ťa vidím spokojnú a šťastnú... Kaderníčka: Ty si úplne iný človek, pozdrav pani s koňmi, neviem čo robí a ako to robí, ale má to na Tebe viditelné výsledky... Kozmetička: Ty si úplne inde, ako pred rokom...

Michaela

Kone sú ako zrkadlá. Stretnutie s koňom pre mňa znamenalo stretnutie so samou sebou, so svojim stredom. Zrazu som bola zoči voči nielen mojim svetlým, ale aj tým tmavým stránkam. Cítila som sa však v absolútnom bezpečí vďaka Daniele, ktorá tento proces doprevádzala, nielen s jej coachingovými skúsenosťami, ale najmä s láskou. Bol to zážitok, z ktorého dodnes čerpám. Ďakujem!

Daniela

Danielka, chcem sa Ti poďakovať za zorganizovanie úžasného dňa, plného rozpoznánia a smerovania zo seba k sebe. Moje prvé priblíženie sa ku koňom bolo veľmi inšpiratívne a zrejme si podnietila môj telesný návrat k prírode - nielen v mysli (iluzionálny). Prajem Ti veľa šťastia a hladkosti pri organizovaní takýchto seminárov, ktoré pomáhajú posúvať vedomie na úroveň rovnosti človek = zviera + ostatná príroda :-) Ďakujem, ďakujem, ďakujem pekne.

Nesvija

Ahoj Danielka. Po týždni sa dostávam k tomu, aby som Ti napísala vetičku. Minulú stredu sme boli u Teba, krásny deň. Vo štvrtok mi okolo obeda mama volala, že sa ráno zobudila a že mala chvíľu pocit že je šťastná. Len tak, po dlhom dlhom čase, záchvev šťastia, v jej samote, žiali a bolestiach. Hneď mi bolo lepšie. Teší sa na ďalšie stretnutie po liečení a ja cítim uvoľnenejšie ruky, že aj keď mám ťažký deň a nevládzem byť s ňou, už to zvládne sama a bez hlbokej depky. Budem sa snažiť ešte na jeseň prísť s ňou koľko sa bude dať. Ďakujeme.

.

Petra


Potrebujete viac info?


Chcete sa stretnúť?