WELLBEING KOUČING A OSOBNÝ ROZVOJ S KOŇMI

Osobný rozvoj s koňmi


Túžite obnoviť vo svojom živote rovnováhu, rozvíjať svoju silu, posilniť svoju odolnosť alebo lepšie viesť iných? Alebo potrebujete len jednoducho chvíľu BYŤ a nič neriešiť?

Nechajte sa inšpirovať životom koní, zosúlaďte sa a rozvíjajte sa spolu s nimi!


Wellbeing s koňmi (nie) je pre každého

Koučing a rozvoj s koňmi je pre vás, ak


 • Túžite po pocite slobody, radosti a nezávislosti a neviete ako na to.
 • Láka vás energia koní a netušíte prečo (alebo sa koní bojíte).
 • Máte pocit, že "niečo mi ešte chýba" alebo chcete objaviť "ďalší level" v sebarozvoji.
 • Stáva sa vám, že vám iní nerozumejú, oberajú vás o silu alebo prehliadajú.
 • Radi by ste boli dôveryhodným vodcom detí či iných dospelých.
 • Chcete sa naučiť dôležité "skills" pre život v 21.storočí, napr. aj ako ľahšie zvládať stres.
 • Túžite spojiť užitočné s príjemným - oddýchnuť si a obnoviť rovnováhu. 

Spolu s koňmi môžete vyrásť


ŽIŤ VIAC PRÍTOMNOSŤOU - "byť tu a teraz" - kone žijú v "prítomnom okamihu" neustále :-)

ĽAHŠIE ZVLÁDAŤ STRES - kone sa dokážu flexibilne prispôsobiť podmienkam milióny rokov

PREJAVIŤ SA - požiadať alebo chrániť seba či iných - kone sú majstri komunikácie a vzťahov

ŽIŤ VIAC V SÚLADE - rešpektovať potreby seba aj iných - kone žijú v dokonalej harmónii

VERIŤ SI - veriť vlastným cieľom a byť trpezliví pri ich dosahovaní - kone vždy vedia čo chcú

BYŤ LEPŠÍM VODCOM - kone dobrovoľne nasledujú len tých, komu dôverujú 

BYŤ SÁM / SAMA SEBOU - kone sú vždy autentické, na nič sa nehrajú a neskrývajú 

Rozvoj s koňmi - ako prebieha?


 • S koňmi pracujeme "zo zeme" (nejde o jazdenie, vozenie ani o hipoterapiu na koni).
 • Aktivity prebiehajú v rešpektujúcej atmosfére pre ľudí i kone.
 • Stretnutia prebiehajú od apríla do novembra za priaznivého počasia.
 • Ideálne ak je rozvoj kontinuálny, nie jednorázový, pre lepšie ukotvenie poznaní a zmien.
 • Rozvoj s koňmi je možné kombinovať aj s online stretnutiami venovanými špeciálne odolnosti stresu a podpore osobnej sily a osobným aj biznis témam.
 • Rozhovory priebiehajú pri koňoch na prírodnej farme alebo aj v čarovnej maringotke, kde môžete stráviť aj čas osamote, prípadne prespať (počas teplých období).

Prečo ja a kone?

Odkedy mám koňa, veľa som sa naučila a bolo by škoda to nevyužiť. Som tu pre vás ak hľadáte:

 • osobnú skúsenosť a nadhľad- to čo naučili kone mňa, môže byť inšpiráciou aj pre vás
 • zručnosti certifikovanej koučky - nesúdim, neradím, rešpektujem individualitu a pomáham uvidieť nevidené i posunúť sa bližšie k cieľu, dodržujem štandardy ICF
 • vzdelanie v odbore - absolvovala som domáce i zahraničné vzdelávanie venované  EFC / EFHD (koučing a osobný rozvoj facilitovaný koňmi), som asistent hipoterapeuta (SHA) a ďalej sa vzdelávam 
 • súvislosti aj vedecké fakty - prepájam rôzne filozofické aj vedecké smery a ako HeartMath Certified Mentor využívam aj overené vedecké postupy podpory odolnosti stresu, postavenej na koherencii srdca
 • prax s rozvojovými aktivitami s koňmi pre deti aj dospelých - od roku 2018

Cena

 • Cena pre rok 2023 je 60 eur / hod. alebo dohodou.
 • Cena zahŕňa účasť minimálne DVOCH LEKTOROV s potrebným vzdelaním - ľudského aj toho konského (koní aj ľudských lektorov je niekedy aj viac), LIEČIVÝ EFEKT PRÍRODY a SÚKROMIE na farme. Blato, konské chlpy a úsmev je v cene:-)

Lokalita: 

 • vidiecka farma v obci Borová (pri Trnave) s čarovnou maringotkou 
 • Hipofarma Šúr / Hipoterapie Dušička - Svätý Jur pri Bratislave, v prírodnej rezerváciiŠpecifiká programu

Rozvojové stretnutia s koňmi sú určené dospelým, po dohode aj deťom a mladistvým. Programy pre deti sa líšia cenou a programom a sú zvyčajne obsadené - pre aktuálne info NAPÍŠTE MI.

Pri stretnutiach dodržujem koučovacie kompetencie (ICF) a zásady welfare (rešpektujem potreby koní aj individualitu účastníkov).

Môj program s koňmi patrí do oblasti koučingu, vzdelávania a sebarozvoja a určený je ľuďom bez vážnejších telesných alebo psychických ťažkostí, porúch, závislostí, úzkostí a náročných emočných stavov, ktoré bránia bežnému fungovaniu.

 • V prípade záujmu o hlbší psychologický sebarozvoj alebo psychoterapeutickú pomoc odporúčam kolegyňu z OZ Čarovné kone, PhDr. Hanu Šiškovú, ktorá je taktiež aj koučka, hipologička a skvelý partner na debaty.

Asi po 4 stretnutiach s Danielkou a koňmi, povedali o mne: Môj muž: Nevedel som, že sa s Tebou dá takto dobre porozprávať... Kamarát z detstva (poznáme sa 28 rokov): Po veľmi dlhom čase Ťa vidím spokojnú a šťastnú... Kaderníčka: Ty si úplne iný človek, pozdrav pani s koňmi, neviem čo robí a ako to robí, ale má to na Tebe viditelné výsledky... Kozmetička: Ty si úplne inde, ako pred rokom...

Michaela

Kone sú ako zrkadlá. Stretnutie s koňom pre mňa znamenalo stretnutie so samou sebou, so svojim stredom. Zrazu som bola zoči voči nielen mojim svetlým, ale aj tým tmavým stránkam. Cítila som sa však v absolútnom bezpečí vďaka Daniele, ktorá tento proces doprevádzala, nielen s jej coachingovými skúsenosťami, ale najmä s láskou. Bol to zážitok, z ktorého dodnes čerpám. Ďakujem!

Daniela

Danielka, chcem sa Ti poďakovať za zorganizovanie úžasného dňa, plného rozpoznánia a smerovania zo seba k sebe. Moje prvé priblíženie sa ku koňom bolo veľmi inšpiratívne a zrejme si podnietila môj telesný návrat k prírode - nielen v mysli (iluzionálny). Prajem Ti veľa šťastia a hladkosti pri organizovaní takýchto seminárov, ktoré pomáhajú posúvať vedomie na úroveň rovnosti človek = zviera + ostatná príroda :-) Ďakujem, ďakujem, ďakujem pekne.

Nesvija

Ahoj Danielka. Po týždni sa dostávam k tomu, aby som Ti napísala vetičku. Minulú stredu sme boli u Teba, krásny deň. Vo štvrtok mi okolo obeda mama volala, že sa ráno zobudila a že mala chvíľu pocit že je šťastná. Len tak, po dlhom dlhom čase, záchvev šťastia, v jej samote, žiali a bolestiach. Hneď mi bolo lepšie. Teší sa na ďalšie stretnutie po liečení a ja cítim uvoľnenejšie ruky, že aj keď mám ťažký deň a nevládzem byť s ňou, už to zvládne sama a bez hlbokej depky. Budem sa snažiť ešte na jeseň prísť s ňou koľko sa bude dať. Ďakujeme.

Petra

Ahoj Danielka, píšem s väčším odstupom, no stále živou spomienkou na moje bytie s kobylkou Boženkou. Bol to pre mňa hodnotný čas vďaka ktorému som sa opäť o niečo viac priblížila k sebe a stále z neho čerpám cenné vhľady, s ktorými si mi pomohla aj Ty. Som vám obom moc vďačná, že som si to mohla zažiť v bezpečnom priestore.

Pavlína


Bol to tak neobyčajný zážitok, že tomu stále nemôžem uveriť. Bol to zlom v naších životoch. Veľké megaďakujeme.


S ocom sa opakovane v rozhovoroch vraciame k zažitému - bolo to vzácne, doslova "láskyplné" a v mnohom pre nás oboch revolučné. Zhodli sme sa na tom, že by sme radi našim blízkym povedali čo sme zažili a aké z toho mame dojmy a dochádzame k tomu, že vlastne nemáme slov. Že nevieme preniest pre nezainteresovaných do slov silu tých vnemov a zážitkov. Všetkým Vám a Danielka tebe najviac veľká vďaka.

Ivan a Zuzana

Na podporu myšlienky partnerského spolužitia s koňmi a ich liečivého potenciálu, som v roku 2019 iniciovala vznik OZ Čarovné kone a spolu s kolegyňou z OZ, terapeutkou a koučkou Hankou Šiškovou, som napísala aj rovnomennú knihu Čarovné kone

Spolu s Hankou Šiškovou a Hankou Trenčanskou (hipologičkou a farmárkou) od roku 2020 rozvíjame ideu OZ a sprevádzame rôzne skupinové rozvojové stretnutia s koňmi. 

Pár mometiek z grantového programu Na ceste k sebe s čarovnými koňmi, ktorý som realizovala v spolupráci s terapeutkou PhDr. Hankou Šiškovou a hipologičkou i farmárkou Hankou Trenčanskou pod hlavičkou OZ Čarovné kone v roku 2022.


"Nezapomeň, kdyby tě bolelo u srdíčka, vyhledej koně, pomohou ti!" 

Zdeňka Jordánová, z knihy Sirínek na cestách

Chcete vedieť viac?