Vitajte v mojom blogu

Nájete tu inšpirácie aj zamyslenia. Tak ako mi prichádzajú a posiela ich Vesmír. Aj pre vás.

INŠPIROVŇA BLOG

Tipy a inšpirácie pre život v harmónii

Potrebujete v živote zmenu, alebo len hľadáte nový zdroj príjmov a prácu, ktorá by vás bavila aj živila? Nie vždy je to také jednoduché, ako sa zdá. Existuje veľa návodov, ale na každého zaberie niečo iné. Zažila som si to a tak som spísala, čo pomohlo mne.

Nikto ma nepotrebuje. Už som stará. Nezvládnem to. Ale aj.... To sa mi nechce. Toto je pod moju úroveň. Toto podporovať nebudem! Nuž všeličo mi za posledných 18 mesiacov behalo hlavou, keď som hľadala doplňujúci zdroj príjmu. Ako to dopadlo?

Vo svete je čoraz viac liekov, no zároveň pribúda čoraz viac chorých ľudí. Potrebujú vedci len nájsť "ten správny liek" alebo potrebujú ľudia ešte niečo iné? Pohľady vedcov a odborníkov na to, ako získať imunitu či vyliečiť rôzne choroby, sa rôznia. Jasné odpovede asi tak skoro nezískame. Dokedy ale máme čakať? Pozrime sa na to, aké máme možnosti.

ZAMYSLENIA

Úvahy, postrehy, zamyslenia a zápisky z môjho života

Som filozofka a baví ma hľadanie súvislosti. Vždy keď čítam nejakú dobrú knihu, podčiarkujem si vety a zapisujem si pre mňa hodnotné myšlienky. Dnes sa o pár myšlienok s vami podelím. Týkajú sa biológie aj súčasného diania vo svete.

Vonku bol nádherný deň. Nielen preto, že mráz tvoril zo snehových vločiek nádherné diela, ale aj preto, že bol Štedrý deň. A ten mráz dodával tomuto dňu úžasnú atmosféru. Vločky padali na vrcholky stromov ako jasné krehké hviezdy a rozžiarovali temnú oblohu. Snehová pokrývka ležala ticho na zamrznutej pôde a priadla uspávanku neviditeľným...

Pocit OBETE

08.11.2020

Dobre ho poznám. Bolí a paralyzuje. Uberá silu, no aj tak sa ho často nechceme vzdať. Prečo?

Nielen ľudia, ale aj drevenice majú svoje príbehy. Tá naša bola s nami 26 rokov a veľa nás naučila. Jej odkaz je aktuálny práve v týchto "koronových" časoch.

"Nie je nič na písaní. Jediné, čo musíte spraviť, je sadnúť si za písací stroj a krvácať."

Ernest Hemingway

Písanie ale nemusí len bolieť. Môže byť aj zábavné, poučné, oslobodzujúce a tvorivé. 

Mňa písanie baví. Učí ma to krotiť myšlienky a dávať im význam. 

Verím, že prinesú inšpirácie a povzbudenie aj vám.

Chceli by ste čítať viac?