Môj príbeh

OD POČÍTAČA KU KOŇOM A KOUČINGU

Kedysi som mala všetko. Aspoň som si to myslela... Mala som dobrú prácu, pekný dom, partnera, dovolenky, aktivity, kultúru... Len jedno mi chýbalo. Pohoda v duši.

Tak som si jedného dňa povedala "dosť!". Je čas s tým niečo urobiť. Dala som výpoveď a kúpila som si koňa. A všetko bolo odvtedy inak.

Nebudem vám klamať. Nie je to vôbec jednoduché. Celý môj život je naruby! Ale keď si dám ruku na srdce, viem že ŽIJEM a v duši mám kľud.

Narodila som sa s túžbou po súlade, rovnováhe a láske. Tak ako každý. Verila som, že som súčasťou niečoho väčšieho a nik nie je viac ako ten druhý. A mala som to šťastie, že mi moji rodičia ukázali, že je to možné. Najkrajšie momenty sa mi spájajú s prázdninami v čistej tatranskej prírode, s vôňou 100 ročnej drevenice, hrabaním sena a povozom koní.

Dnes tu moji rodičia už so mnou nie sú. Obaja podľahli rakovine a moje srdce pokryli hlboké jazvy. Bola som pri nich, keď ich telo i dušu obklopila bolesť a hmla. Snažila som sa zo všetkých síl, no nedokázala som im pomôcť. Hodnú chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, že to bol ICH život. Nie môj.  Dodnes však zostávajú v mojom srdci a strážia moje kroky, tak ako to len duše rodičov vedia.

Predtým ako som si kúpila koňa a môj život sa obrátil naruby, dlhé roky som pracovala v oblasti prieskumu trhu a marketingovej stratégie a pomáhala som firmám získavať aj udržiavať zákazníkov. Bavilo ma to a aj dnes vidím výsledky mojej práce. Ale časom som prestala vo svojej práci vidieť ďalší zmysel. Z projektov a mítingov som odchádzala unavená, zmätená a často aj chorá. Párkrát som aj vyhorela a jediné riešenie som našla v tom, že dám výpoveď.

Mala som pocit, že sa zamotávam do spleti myšlienok a projektov, ktoré už ani neboli moje. Skúsila som teda radšej "presedlať" na kone a na iné cesty ako byť užitočná svetu. 

Kým som sa usadila pevne "v sedle" môjho nového života, niekoľkokrát som zakopla i spadla. Prešla som samostatným farmárčením, rozpadom rodiny, sťahovaniami, rozbiehaním aj ukončovaním projektov aj pocitmi samoty, obete a zrady. V hlave mi šumelo niekoľko predchádzajúcich životných kotrmelcov a takmer som sa utopila sama v sebe. Ale dýchala som zhlboka a začínala odznovu.... znovu a znovu... aj inak...

Do toho prišla korona... a podobne ako mnohým iným, aj mne vzala "vietor z plachiet" a načrela riadne do zásob energie aj peňazí. Musela som prehodnotiť veľa z mojich starých vzorcov (o ktorých som si naivne myslela, že už sú preč:-) a aj si priznať to, čo som predtým vidieť nechcela. 

ALE viete čo? Som za to všetko nesmierne vďačná! Našla som odvahu ísť ďalej, objavovať svoju silu aj ďalej sa vzdelávať a trénovať ako udržiavať pokoj v duši. Ďakujem za každý nový deň, cítim lásku k svetu a verím v obnovu harmónie sveta


Mojim zámerom je umožniť ľuďom vnímať lepšie samých seba, aby boli schopní uchopiť svoju vlastnú vnútornú silu a múdrosť.

Z čoho čerpám okrem osobných skúseností?

 • Building Personal Reselience - HeartMath® Certified Mentor 
 • HeartMath® Stress and Wellbeing Assessment Provider 
 • Emotional Intelligence and Energy Mastery - Equine Facilitated Learning and Coaching Facilitator Training, Level One (Cathy Pike/ The Academy for Coaching with Horses)
 • Bachova kvetová terapia (Bach International Education Program, Level One)
 • Beyond Words: Sentient Communication (Eponaquest / Linda Kohanov, FR)
 • Konejšivé signály a řeč těla u koní (Rachael Draaisma, CZ)
 • Asistent hipoteraputa (Slovenská hipoterapeutická asociácia)
 • The Secret of the Wild Horses (Introductory workshop EFL / Equine Facilitated Learning, Eponaquest and Medicine Horse Way, Saint Vincent and The Grenadines)
 • Bussiness Coaching Trained Coach / BCTC (Business Coaching Collage)
 • Poznej svůj cíl / kineziológia (Zdenka Jordánová)
 • Reflexná masáž chodidiel a SuJok (REMAS)
 • Základy sociológie a psychológie - výcvik pracovníka kvalitatívneho prieskumu trhu (EMKAconsult, PhDr. Mojmír Kališ)
 • Filozofia a dejiny filozofie (FFUK)


PRACOVNÉ SKÚSENOSTI

 • moderátorka, prieskumníčka a projektová manažérka kvalitatívneho prieskumu trhu, customer experience špecialista a strategický marketing pre nadnárodné spoločnosti (VUB, TNS, Orange... spolu 15 rokov)
 • obchod s ekobio produktami, organizácia, poradenstvo a koučing
 • farmárčenie, tábory a krúžky pre deti, semináre osobného rozvoja, koučing a rozvoj s koňmi 

Kone sú môj SPLNENÝ SEN

No zistila som, že splneným snom život nekončí... ale naopak začína!:-)

Kone ma naučili nesmierne veľa... o mne, o dokonalých zákonoch prírody, o komunikácii a pocitoch, o skutočnom vodcovstve aj kráse ne-obyčajného bytia a čare prítomného okamžiku. Ich múdrosť som sa preto rozhodla zdieľať ďalej cez OZ Čarovné kone a svoje životné postrehy aj cez blog FB INŠPIROVŇA u Daniely alebo cez YOUTUBE kanál. 

Všetko to, čo ma kone naučili, viem dnes vysvetliť a podporiť aj vedou. Niečo však nechávam aj len tak zázračne... diať sa:-)

Nájdite vlastnú cestu!

potrebujete oporu?

Máte otázku? NAPÍŠTE MI:

Som Daniela. Filozofujem, píšem a sprevádzam deti, dospelých a seniorov, najradšej aj spolu s koňmi, na ceste k väčšej pohode a harmónii na Zemi. 

Ecovea - všetky práva vyhradené, 2023

*GDPR 


Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!