Môj príbeh je podobný mnohým iným.

A pritom je rovnako jedinečný ako ten váš:-)


Kedysi som mala všetko.

Aspoň som si to myslela. Mala som dobrú prácu, rodinu, dom, dovolenky, aktivity, kultúru... 

Len jedno mi chýbalo. Pohoda v duši.

Tak som si jedného dňa povedala "dosť!". Je čas niečo s tým urobiť. Mala som 42. Dala som výpoveď a kúpila som si koňa.

Odvtedy je všetko úplne inak!

Od počítača ku konských chlpom a späť 

Narodila som sa s túžbou po súlade, rovnováhe a láske. Tak ako každý. Verila som, že som súčasťou niečoho väčšieho a nik nie je viac ako ten druhý. A mala som to šťastie, že mi moji rodičia ukázali, že je to možné. Najkrajšie momenty sa mi spájajú s prázdninami v čistej tatranskej prírode, s vôňou našej 100 ročnej drevenice, rodinnými rozhovormi, hrabaním sena a povozom koní.

Daniela Tejkalová, Ždiar
Daniela Tejkalová, Ždiar

Dnes tu moji milovaní rodičia už so mnou nie sú. Obaja podľahli rakovine a moje srdce pokryli hlboké jazvy. Mala som len 24 keď zomrel otec a 42 rokov keď odišla mama. Bola som pri nich, keď ich telo i dušu obklopila bolesť a hmla. Snažila som sa zo všetkých síl, no nedokázala som im pomôcť. Hodnú chvíľu mi trvalo, kým som si uvedomila, že to bol ICH život. Nie môj. Dodnes však zostávajú v mojom srdci a strážia moje kroky.

Predtým ako som si kúpila koňa a môj život sa obrátil naruby, vyše 15 rokov som pracovala v oblasti prieskumu trhu a marketingovej stratégie a pomáhala som firmám budovať značky, získavať aj udržiavať zákazníkov. Bavilo ma to a aj dnes vidím výsledky mojej práce. Ale mala som čoraz väčší pocit, že sa zamotávam do spleti myšlienok, ktoré ani neboli moje. Z projektov a mítingov som odchádzala unavená, zmätená a často aj chorá. Párkrát som vyhorela a jediné riešenie som videla v tom, že dám výpoveď.

Odišla som z komfortu officu rovno na farmu a začala som sa venovať koňom a deťom a neskôr aj dospelým a hlavne ženám. Niekedy som lietala šťastím v oblakoch inokedy som sa topila zúfalstvom v blate. 

Prešla som samostatným farmárčením, podnikaním, neziskovkou, gastrom... ale aj rozpadom rodiny, novým vzťahom, patchwork rodinou, sťahovaniami a pocitmi obete a straty zmyslu života. Takmer som sa utopila sama v sebe. Ale dýchala som zhlboka a začínala odznovu.... znovu a znovu... aj inak...

Medzitým prišla aj korona... a podobne ako mnohým iným, aj mne vzala "vietor z plachiet" a načrela riadne do zásob energie aj peňazí. Musela som prehodnotiť veľa z mojich starých vzorcov (o ktorých som si naivne myslela, že už sú preč:-) a aj si priznať to, čo som predtým vidieť nechcela.

Veľký zlom prišiel až po ôsmych rokoch, keď som si na farme, po vzácnej návšteve úžasného pána z hospicu uvedomila, že sa práve naplnila jedna ďalšia kapitola môjho života. A že opäť bude všetko inak...

Dnes opäť sedím veľa času za počítačom a riešim rôzne marketingové zadania a iné úlohy. Ale tentokrát sa už usmievam... zvnútra. Svoj zmysel som našla.

Za všetky tie zmeny som nesmierne vďačná! Našla som odvahu objavovať svet cez samu seba, ďalej sa vzdelávať, rásť aj prispôsobovať sa toku životu. 

Ďakujem za každý nový deň, cítim lásku k životu a verím v raj... rast života na ZemiMojim zámerom je inšpirovať ľudí vnímať lepšie samých seba, aby boli schopní využívať svoju prirodzenú silu a múdrosť. Aby sme všetci mohli žiť vo väčšej pohode, prosperite na Zemi.

Vzdelanie a kurzy 

 • Building Personal Reselience - HeartMath® Certified Mentor
 • HeartMath® Stress and Wellbeing Assessment Provider
 • Emotional Intelligence and Energy Mastery - Equine Facilitated Learning and Coaching Facilitator Training, Level One (Cathy Pike/ The Academy for Coaching with Horses)
 • Bachova kvetová terapia (Bach International Education Program, Level One)
 • Beyond Words: Sentient Communication® (Eponaquest/ Linda Kohanov, FR)
 • Konejšivé signály a řeč těla u koní (Rachael Draaisma, CZ)
 • Asistent hipoteraputa (SHA/ Slovenská hipoterapeutická asociácia)
 • The Secret of the Wild Horses (Introductory workshop EFL / Equine Facilitated Learning, Eponaquest and Medicine Horse Way, Saint Vincent and The Grenadines)
 • Bussiness Coaching Trained Coach / BCTC (Business Coaching Collage)
 • Poznej svůj cíl / kineziológia (Zdenka Jordánová)
 • Reflexná masáž chodidiel a SuJok (REMAS)
 • Základy sociológie a psychológie - výcvik pracovníka kvalitatívneho prieskumu trhu (EMKAconsult)
 • Filozofia a dejiny filozofie (FFUK)

Pracovné skúsenosti

 • marketingová špecialistka, špecialista zákazníckej skúsenosti/ CEx, manažérka prieskumu trhu, moderátorka a projektová manažérka kvalitatívneho prieskumu trhu (VUB, AISA/TNS/Kantar, Orange, OVB... spolu 15 rokov)
 • marketingové poradenstvo, copywriting, organizácia, ekobio e-shop, biznis a životný koučing, osobný rozvoj sprevádzaný koňmi, tréning reziliencie - ECOVEA
 • farmárčenie, tábory, individuálky a krúžky pre deti s koňmi, založenie a vedenie občianskeho združenia - OZ ČAROVNÉ KONE 

Kone sú môj SPLNENÝ SEN.

No zistila som, že splneným snom život nekončí... ale naopak začína!

Kone ma naučili nesmierne veľa... o mne, o dokonalých zákonoch prírody, o komunikácii a pocitoch, o skutočnom vodcovstve aj kráse ne-obyčajného bytia a čare prítomného okamžiku. Vlastne až pri nich som "dozrela". Ich múdrosť som sa preto rozhodla zdieľať ďalej, aj cez OZ Čarovné kone.

Dnes už som pri koňoch oveľa menej, ale viem prečo som k nim "musela":-)

A aký je ten váš sen?

Hľadajte a nájdete ho!

Držím vám palce:-)

Daniela

A keby ste nevedeli ako na to, stiahnite si zadarmo príručku Ako si plniť sny

Máte otázku?